Pirmieji treji vaiko gyvenimo metai,tai ypatingas laikotarpis kaip vaiko vystymosi, intensyvaus tobulėjimo ir juos supančios aplinkos ir pasaulio pažinimo metas. Per šį laikotarpį mažyliai įgyja naujų įgūdžių, lavina motoriką, susipažįsta su formomis, spalvomis ir faktūromis. Visa supanti  aplinka apie vaiką atlieka svarbų vaidmenį šiame procese, įskaitant ir vaiko kambarį, kur vaikas praleidžiama didele laiko dalį. 

Norint užtikrinti vaiko auginimo komfortą, saugumą ir tinkamą vystymąsi visais aspektais, labai svarbu pasirinkti tinkamus baldus mažyliui. Todėl tokie baldai, kaip daugiafunkcinė lovelė , persirengimo stalas kūdikiui ant komodos , knygų spinta, lentynos, žaidimų stalas ar rašomasis stalas, turėtų būti vaiko kambaryje atsižvelgiant į vaiko amžių.

Ergonomiški, pagal vaiko ūgį priderinti (reguliuojami) baldai yra palankūs pažintinių ir organizacinių įgūdžių ugdymui. Kūdikiui skirta žaidimo ir mokymosi erdvė palaiko kūrybiškumą, pažinimo raidą ir leidžia ugdyti savarankiškumą. Tinkamame aukštyje esančios knygų lentynos skatina savarankišką skaitymą, o vaikui lengvai pasiekiamas stalas leidžia bet kada piešti, kurti ir eksperimentuoti. Dėl tinkamai parinktų ir išdėstytų  baldų vaikai taip pat nuo mažens gali mokytis tvarkos ir organizuotumo.

Vaikams ne mažiau svarbi ir sensorinė stimuliacija, todėl minkšti audiniai, įdomūs, kontrastingi raštai ir malonūs liesti paviršiai gali paskatinti jūsų kūdikį tyrinėti ir lavinti pojūčius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti
Prisijungti
Uždaryti
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.